Základní ájurvédská masáž

Základní ájurvédská masáž
(1. stupeň ájurvédských masážních technik)

je technika při které dochází k celkové harmonizaci těla, duše i mysli. Jedná se o masáž, která je určena široké veřejnosti a řeší většinu běžných zdravotních problémů, kvůli kterým lidé na masáže chodí. Při této masáži nejsou používány techniky pro navedení stavu hluboké relaxace a práce s vnitřní energií je pouze na základní úrovni. Proto je tuto masáž možné chápat jako hluboce uvolňující a relaxační.

Masáž ovlivňuje lymfatický systém, celulitidu, zklidňuje mysl a odstraňuje blokaci svalů. Dodává vitalitu a blahodárně regeneruje tělo, díky prováděné masážní technice a olejům zpomaluje proces stárnutí. Po masáži se ponechává olej na kůži co nejdelší dobu, aby tak mohlo dojít k jeho vstřebání a plně se projevily jeho pozitivní účinky. Pokožka po olejové masáži zůstane vláčná, pružná a zregenerovaná. Příznivé účinky oleje je vhodné zachovat po co nejdelší dobu. Při následné osobní hygieně pro lehké odstranění zbytků oleje doporučujeme použít sprchování ve vlažné vodě a přírodní mýdlo. Po olejových masážích doporučujeme převléci se do lehkého a pohodlného oblečení, u kterého nebudete zvažovat, zda je neušpiníte od zbytků masážního oleje.

Optimální je zařadit ájurvedské masáže do pravidelné péče o tělo a mysl a dopřát si některou z jejích forem jedenkrát týdně. Především lidé vystavení velkému pracovnímu vytížení v krátké době pocítí pozitivní účinky této formy relaxace na jejich organizmus.

Cíle masáže:
je určena široké veřejnosti
- slouží k seznámení se s ájurvédskými masážními technikami
- řešení
většiny běžných zdravotních problémů, kvůli kterým lidé na masáže chodí
- uvolnění a relaxace
- odblokování
- svalové a psychické uvolnění

Předpoklady pro masáž
-
nejsou žádné

Základní ájurvédská masáž je v každém případě vhodná pro seznámení se s ájurvédskými masážními technikami a postupy, neboť další ájurvédské masáže vycházejí a navazují na většinu postupů a technik použitých v základní masáži a dále je rozšiřují.

V ájurvédské masáži poloviny těla je dále provedena masáž rukou, energetické kruhy (ruka, rameno záda, hýždě, ruka), masáž nohou a spojení horní a dolní poloviny těla pomocí dlouhých tahů zakončené závěrečným vyhlazením energií zadní části těla.

Masáž celého těla navazuje na masáž poloviny těla a ve své třetí části využívá většinu technik a tahů které byly použity na zadní části těla. Navíc je provedena pouze reflexní masáž břicha a lymfatická masáž hrudníku. Dá se říci, že jednotlivé ájurvédské masáže vychází ze stejné filosofie a technik a smysluplně na sebe navazují a postupně gradují až do ájurvédské masáže celého těla, která je jak svojí komplexností, tak i svým rozsahem jedna z nejpříjemnějších a nejúčinnějších masáží, které se v některých zemích Asie předávají z generace na generaci. Kterákoli z ájurvédských masáží je však natolik propracovaná, aby přesně splnila cíle, které si klade.

Ve zkratce o základní ájurvédské masáži:

Základní ájurvédská masáž se provádí na volné tělo a má tři části:
- zklidnění a ztišení
- uvolnění zad, křížové oblasti a kyčlí
- uvolnění krční páteře, ramen a šíje

1. První část masáže je zaměřena na zklidnění a ztišení. Vydáte se při ní "cestou dechu" za vnitřním klidem. Masírovaný se položí na záda a masér ho přikryje na celém těle. Masáž začíná zklidněním dýchání a aromaterapií za použití esenciálního oleje, který se nanese na horní části hrudníku v oblasti klíčních kostí, ramen a krku. Vnímáte účinky aromaterapie a soustředíte se na dýchání. Pak následuje jemná masáž hlavy s uvolnění lymfatického systému hlavy, krku a horní poloviny těla. Masážní techniky jsou jemné, používá se při nich směs přírodních esenciálních olejů. Cílem je uvolnit napětí a stres a ztišit mysl. Masáž pokračuje tlakovou masáží nohou s cílem uvolnit svalové napětí a pomocí stimulace reflexních bodů ovlivnit funkci vnitřních orgánů a energetických drah. Používají se horké esenciální oleje připravené podle potřeb Vašeho těla. Masírovaný může v této části masáže usínat. Neměl by se tomuto pocitu bránit, měl by jej v klidu přijímat. Masáž hlavy a nohou trvá přibližně 1/2 hodiny. Masér při této části masáže sedí nejdříve za hlavou, pak u nohou.

2. Druhá část masáže je zaměřena na uvolnění zad, křížové oblasti a kyčlí. Používají se při ní horké přírodní esenciální oleje připravené podle receptů a postupů v aromaterapií. Masírovaný se otočí na bříško, masér ho přikryje od pasu dolů. Následuje odblokování zad, masáž energetických bodů na zádech, tlaková masáž oblasti okolo páteře. Jemnými a důraznými technikami je provedeno uvolnění napětí v oblasti křížů, kostrče, hyždí a kyčlí. Po uvolnění křížové oblasti zad následuje jemná celková masáž zad. Jedná se o jemnou zklidňující techniku, která uvolní mysl i svalové napětí. Veškeré techniky jsou opakovány 6x až 9x. Na závěr, pro vyrovnání energií, položí masér levou ruku na srdeční oblast a pravou ruku na křížovou oblast zad masírovaného.

3. Třetí část masáže je zaměřena na uvolnění krční páteře, ramen a šíje. Používají se při ní horké přírodní esenciální oleje a lokální aromaterapie. Masér provede masáž ramen, šíje a krku se zaměřením na uvolnění lymfatických cest a uzlin. Pomalými a důraznými technikami je dosaženo uvolnění a ztišení. Celá odblokace zad a uvolnění krční a hrudní páteře je zakončena uvolněním v oblasti lopatek, které se provádí manipulační a dechovou technikou za úzké spolupráce maséra a masírovaného. Tato technika uvolní dlouhodobé blokace a umožní masírovanému hlubší dýchání. Masáž je zakončena položením rukou maséra na ramena masírovaného. Po masáži je masírovaný otřen od zbytků nevstřebaného oleje a může se obléknout a jít odpočívat do čajovny, nebo si může chvíli lehnout. Tím končí základní ájurvédská masáž....

 

CENÍK ÁYURVÉDSKÉ MASÁŽE

Procedura Poznámka Ovlivňuje Doteky na tělo

Plánovaná doba pobytu v RC

(trvání procedury)     

Cena         
ZÁKLADNÍ ÁYURVÉDSKÁ MASÁŽ

hlava, nohy, záda,
ramena, šíje, krk, kyčle, hýždě,

odblokování krční
a hrudní páteře

(1. stupeň ájurvédských masážních technik)

tělo
mysl
ducha
lymfatický systém
emoce
hladivé
tlakové
hřejivé
1,5 hodiny
(1 hodina masáže)
350,-Kč

Jsme plátci DPH. Koncové ceny ceníku jsou uvedeny s DPH.

 

Rejstřík:
Áyurvéda, Ájurvéda, Ayurvéda, Ajurvéda, Ayurveda, Ajurveda, áyurvéda, ájurvéda, ayurvéda, ajurvéda, ayurveda, ajurveda, Áyurvédské masáže, Ájurvédská masáž, Ayurvédské masáže, Ajurvédská masáž, Ayurvedské masáže, Ajurvedská masáž, áyurvédské masáže, ájurvédská masáž, ayurvédské masáže, ajurvédská masáž, ayurvedské masáže, ajurvedská masáž, parní bylinná lázeň BYLINKA, parní bylinná sauna Bylinka, parní bylinná lázeň Balobab, parní bylinná sauna Balobab, parní napařování, parní inhalace, bylinná inhalace, bylinné napařování, infrasauna SALUS, infračervený termální systém, aromaterapie